S T E E L   D A R T S   -   D U B N I C A   N A D   V Á H O M

Považský pohár

 

Považský pohár vznikol na podnet popredných šípkarskych klubov z Mestskej šípkarskej ligy družstiev v Považskej Bystrici DLKŠ v Dubnici nad Váhom. Nosnou myšlienkou je, aby sa vždy po skončení ročníka stretli aktuálni majstri a vicemajstri z oboch líg v súboji o prestížnu regionálnu trofej. Súťaž sa hrá striedavo v softovom prevedení, o rok zas v steelovom.

Považský pohár - pravidlá

Prehľad víťazov Považského pohára

rok hostiteľ 1.miesto 2.miesto 3.miesto 4.miesto
2008 Visolaje ZEPELIN
Trenčianske Teplice
ŠAKALI
Dubnica nad Váhom
TRENČAN
Považská Bystrica
GOLEM
Považská Bystrica
2009 Dubnica n.V. ZEPELIN
Trenčianske Teplice
DT
Visolaje
SHARKS
Trenčianske Teplice
GLOBAL EXTRA
Považská Bystrica
2010 Beluša ZEPELIN
Trenčianske Teplice
DC FOREVER BB
Púchov
GLOBAL EXTRA
Považská Bystrica
x
2011 Dubnica n.V. ŠAKALI
Dubnica nad Váhom
DT
Visolaje
DRAGONS
Trenčianske Teplice
GLOBAL EXTRA
Považská Bystrica
2012 Beluša GLOBAL EXTRA
Považská Bystrica
DT
Visolaje
APOLLO
Považská Bystrica
DRAGONS
Trenčianske Teplice
2013 Dubnica n.V. DT
Visolaje
ZEPELIN
Trenčianske Teplice
GLOBAL EXTRA
Považská Bystrica
GOLEM
Považská Bystrica
2014 Visolaje DT
Visolaje
GLOBAL EXTRA
Považská Bystrica
SPORTCLUB
Dubnica nad Váhom
x
2015 Dubnica n.V. ZEPELIN
Trenčianske Teplice
SPORTS BAR
Považská Bystrica
INDIANS
Dubnica nad Váhom
x
2016 Visolaje GLOBAL EXTRA
Považská Bystrica
ZEPELIN
Trenčianske Teplice
JT VALMONT
Trenčianska Taplá
x
2017 Dubnica n.V. ŠAKALI
Dubnica nad Váhom
ZEPELIN
Trenčianske Teplice
DT
Visolaje
GLOBAL EXTRA
Považská Bystrica
2018 Považská Bystrica ZEPELIN
Trenčianske Teplice
UNITEX
Púchov
GLOBAL EXTRA
Považská Bystrica
SPORTCLUB
Dubnica nad Váhom

VI. Považský pohár 2013

Šiesta časť už tradičného turnaja najlepších tímov Považia sa presťahovala opäť do steelovej Dubnice. Turnaja sa zúčastnili znova 3 tímy z Považskej Bystrice, popri tímoch DT Visolaje a Golem aj Global Extra, avšak ako vicemajster DLKŠ. Kvarteto doplnil po 3 rokoch Zepelin ako náhradník za majstrovských Šakalov. Tak ako aj v posledných dvoch ročníkoch, po štyroch zápasoch boli jasní finalisti.
Hoci musel Zepelin v základnej časti otáčať súboj s Golemom z 0:3, podarilo sa mu vybojovať už štvrté finále v histórii. Štvrtú finálovú účasť zaznamenali aj DT Visolaje. V poslednom "tréningovom" zápase súperov v skupine zvíťazil Zepelin po predĺžení. Mal pred finále už tri trofeje, kým súper tri striebra. Zdalo sa, že všetko zostane v starých koľajách. Zepelin viedol pred záverečnou štvorhrou 5:4 a mal na dosah celkový triumf. DT Visolaje však zásluhou najmä P.Pápeža vyrovnali na 5:5 a k slovu prišiel rozhodujúci cricket. Zepelin Trenčianske Teplice si počínal veľmi dobre, ale dvojnásobná smola pri vypadnutí rozhodujúcej šípky z bullu dodala víťazného ducha súperovi, ktorý napokon odnáša výsledkom 6:5 po predĺžení pohár prvýkrát do Visolají. Najužitočnejším hráčom turnaja sa stal P.Pápež z víťazného tímu..   

Považský pohár 2013 - výsledky

V. Považský pohár 2012

Jubilejný piaty ročník Považského pohára zavítal opäť do Beluše. V turnaji sa žiaľ nepredstavili jeho víťazi z predchádazjúcich rokov, najmä Šakali, ktorý ako dubnický šampión mali na to plné právo. Z DLKŠ ich nedokázal nikto nahradiť a tak sa po prvýkrát stalo, že z dubnickej ligy sa prestížnej súťaže zúčastnil len vicemajster tím Dragons a aby bola naplnený počet účastníkov na 4, z považskobystrickej ligy bojovali o primát tri družstvá a tie hrali aj prím. Tak ako aj minulý rok, po štyroch zápasoch boli jasní finalisti.
Na štvrtýkrát sa do finále podarilo prebojovať "domácemu" tímu Global Extra Považská Bystrica. Už po tretíkrát sa vo finále ocitli ich rivali z DT Visolaje. Hoci bol na začiatku finále stav vyrovaný 2:2, v druhej polovici hráči Global Extra zlepšili svoj výkon a finále vyhrali najmä pričinením Petra Rarika pomerom 7:3. Už pred finále bolo jasné, že po prvýkrát v histórii získa trofej klub z považskobystrickej ligy. Najlepším hráčom turnaja sa stal Peter Rarik vo farbách Global Extra.

Považský pohár 2012 - výsledky

IV. Považský pohár 2011

Štvrté vydanie Považského pohára sa uskutočnilo opäť v steelovej Dubnici nad Váhom. V miestnom Sportclub Bare tentokrát chýbal víťaz úvodných 3 ročníkov – tím Zepelin (3. miestom v DLKŠ sa na turnaj nekvalifikoval).
Turnaj sľuboval od začiatku vyrovnané zápasy bez jasného favorita. Ale už po úvodných štyroch zápasoch bolo zrejmé, že z bojov o víťazstvo vypadli 2 tímy. Nepresadil sa úradujúci majster DLKŠ – tím Dragons, ktorého hlavní ťahúni uplynulej sezóny hrali na tomto turnaji za svoje materské kluby (Pápež a Gažo za Visolaje, Rarik za Global Extra). Tradične sa na Považskom pohári nedarí ani tímu Global Extra, a tak sa vo finále stretli majster považskobystrickej ligy DT Visolaje (v zápasoch v skupine nestratili ani bod) a dubnický vicemajster Šakali Dubnica nad Váhom.
Finále bolo napínavé, Visolaje viedli 3:1 a 4:2, avšak záver rozhodujúceho zápasu nezvládli. Najmä vďaka 100% finálovému výkonu Branislava Blaška zvrátili domáci Šakali víťazstvo v rozhodujúcom crickete na svoju stranu a zvíťazili výsledkom 5:6 po predĺžení. Po druhej priečke v úvodnom ročníku Považského pohára a 5-krát strieborných priečkach v DLKŠ sa konečne teda tím Šakali z Dubnice nad Váhom dočkal svojej prvej trofeje. Percentuálne najúspešnejším hráčom turnaja sa stal Dalibor Ďuračka z tímu Dragons.

Považský pohár 2011 - výsledky

III. Považský pohár 2010

Tretí ročník Považského pohára sa konal v Beluši a bol poznamenaný neúčasťou úradujúceho majstra z Dubnice, tímu Sharks Trenčianske Teplice (účasť odriekli pár minút pred začiatkom). Turnaj sa tak hral po prvýkrát za účasti len troch celkov. Keďže hráči tímu Global Extra – úradujúceho majstra Považskej Bystrice, nemali svoj deň, vo finále sa napokon stretli vicemajster DC Forever BB Púchov a tradičný finalista Zepelin Trenčianske Teplice. Púchovčania viedli vo finále už 4:2, ale zrejme najmä skúsenosti priklonili misku víťazstva už po tretíkrát v rade na stranu tímu z kúpeľného mesta, ktorý napokon zíťazili pomerom 4:6. Najúspešnejším hráčom turnaja bol vyhlásený František Vranka z tímu Zepelin.

Považský pohár 2010 - výsledky

II. Považský pohár 2009

Druhé pokračovanie súťaže nabralo steelový smer do Sportclub Baru v Dubnici nad Váhom. Z Považskej Bystrice sa popri majstrovi zúčastnilo kvôli rôznym príčinám až družstvo z 5. miesta súťaže. Nič o však neubralo na kvalite pomerne vyrovnaného turnaja. Do finále sa napriek prehrám prebojovali obaja majstri líg. V ňom dominoval steelový majster Zepelin Trenčianske Teplice nad DC Visolaje presvedčivo 8:2 a obhájil titul spred roka. Titul najúspešnejšieho hráča získal Martin Červeňan z tímu Zepelin.

Považský pohár 2009 - výsledky

I. Považský pohár 2008

Úvodný ročník sa odohral v pohostinných Visolajoch, v softovom prevedení. Zaujímavou črtou bolo, že oba dubnické tímy doslova deklasovali úradujúceho majstra z Považskej Bystrice. Finále bolo napokon čisto „dubnické“ úradujúci majster Zepelin Trenčianske Teplice zdolal svojho odvekého rivala – tím Šakali Dubnica nad Váhom po napínavom súboji napokon lepšie zvládnutým záverom 7:4. Najúspešnejšími hráčmi sa stali Filip Kováč a Jakub Sedlák, obaja z tímu Zepelin.
Pamätným neduhom úvodného ročníka bola najmä skutočnosť, že niektorí hráči z považskobystrických tímov neskončili turnaj v takej kondícii, v akej ho začínali...

Považský pohár 2008 - výsledky