S T E E L   D A R T S   -   D U B N I C A   N A D   V Á H O M

Archív správ

30.12.2013     V dohrávamom poslednom zápase nadstavbovej časti, v ktorom už šlo len o prestíž si Šakali poradili s JT Valmont. Stretnutie skončilo výsledkom 6:4.

Výsledky a ligová tabuľka                               Výsledky zápasov od začiatku sezóny                               Štatistika hráčov

27.12.2013     Medzi Sviatkami sa uskutočnilo posledné dôležité stretnutie nadstavbovej časti. Bažanti ho nezvládli, najmä v štvohrách. Pritom na postup do play-off im stačilo uhrať aj prehru po predĺžení. Nestalo sa tak. Indians vyhrali 4:6 a postúpili tak zo 6. miesta do play-off, nastúpia proti Zepelinu. O postup sa stopercentným výkonom postarali R.Veselovský a A.Dohňanský, avšak záverečnú rozhodujúcu štvorhru vyhrali D.Mičko a M.Putera.

22.12.2013     Pred Vianocami sa hral len jeden zápas, ale veľmi dôležitý. Global Extra ho zvládol omnoho lepšie a zvíťazil nad svojim súperom 8:2. Zepelin tak znova nezvládol súboj o priamy postup do semifinále, ten patrí jeho súperovi. O túto výhodu sa najviac pričinili M.Gažo a M.Kvasnička, za povšimnutie stojí prvé zakopnutie M.Dudáša v lige s M.Červeňanom.

15.12.2013     V tretiu adventnú nedeľu sa kvôli predohrávke hralo len dvakrát. Najskôr JT Valmont nestačil na Global Extra a po výsledku 2:8 bolo jasné, že do štvrťfinále pôjde z celkového 4. miesta. Za hostí hrali stopercentne M.Dudáš a M.Kvasnička. V predposlednom zápase B skupiny Sportclub s prehľadom pokoril Šikmé VT-16 Šípky pomerom 8:2. Dobrým kolektívnym výkonom ich odsúdil tak na posledné miesto a neúčasť v play-off.  

12.12.2013     Netradične vo štvrtok sa hrali dva dôležité zápasy. Najskôr Šakali vyzvali Global Extra a hoci súboj zo začiatku vyzeral vyrovane, hostia bez M.Dudáša nestačili na majstrovský tím. Stretnutie skončilo výsledkom 7:3, najväčšími ťahúňmi boli K.Kubáň a J.Karas. K.Kubáň s B.Blaškom sa blysli aj v nasledujúcom meraní síl. Hneď nato nastúpil proti víťazom s cieľom získať body Zepelin. Šakali však boli výborne rozohratí a zmietli svojho súpera pomerom 1:9. Ten zachraňoval 1 bod v záverečnej štvorhre. Pritom začiatok bol pomerne vyrovnaný, šampióni ligy vyhrávali vždy tesne na zatváraní. Šakali si oboma víťazstvami vybojovali prvé miesto po nadstavbovej časti a priamy postup do semifinále.

08.12.2013     V B Skupine sa hrali už druhé zápasy. Prekvapivé výsledky sa nezrodili. Najskôr v súboji Šikmé VT-16 Šípky a Bažanti šlo všetko podľa plánu. Domáci uhrali len 4 legy a hostia vedení neomylnými P.Hromádkom a D.Hochelom si pripísali výsledok 2:8. Potom skúsili získať body Indians. Ich súper Sportclub však pod vedením Ľ.Lutišana od začiatku diktoval tempo a získal víťazstvo 3:7, ktoré mu definitívne určuje 5. miesto po nadstavbovej časti.

01.12.2013     December patrí 2. časti ligovej sezóny. V úvode nastúpili proti sebe tímy z B skupiny. Sportclub a Bažanti predvádzali zo začiatku vyrovnaný súboj (2:2), potom sa však zlepšenou hrou mierny favorit dopracoval k víťazstvu 6:4. Za domácich hral stopercentne O.Habánek, za hostí M.Vraník. V druhom stretnutí sa takmer zrodilo prekvapenie. Indians si dlho nevedeli rady so súperom. Prehrávali vždy tesne 2:3, 3:4, 4:5. Záver zápasu však Šikmé VT-16 Šípky neustáli, a tak Indians vydolovali napokon 2 body za výsledok 6:5 po predĺžení. V treťom dejstve večera otvorili program A skupiny tradičným derby zápasom Zepelin a JT Valmont. Súboj bol do stavu 4:4 veľmi vyrovnaný, avšak domáci tím napokon zdolal pomerom 6:4 bojovných hráčov kapitána J.Sedláka, ktorý bol najlepším hráčom večera.

21.11.2013     Po 7 kolách základnej časti sa kluby rozdelia do nadstavbovej časti nasledovne (v zátvorke prenesené bonusové body za umiestnenie v základnej časti):
A skupina - Šakali (3 b.), Global Extra (2 b.), Zepelin (1 b.), JT Valmont (0 b.)
B skupina - Sportclub (3 b.), Bažanti (2 b.), Indians (1 b.), Šikmé VT-16 Šípky (0 b.)

Tímy hrajú každý s každým v rámci skupín - každý tím 3 nové zápasy.
Prvé dva tímy A skupiny postúpia priamo do semifinále, tímy na 3.-6. mieste po nadstavbovej časti budú hrať štvrťfinále.

Výsledky a ligová tabuľka po základnej časti                               Štatistika hráčov po základnej časti

21.11.2013     Do záverečného zápasu základnej časti nastútili proti sebe majster a vicemajster. Šakali utrpeli prvú porážku v sezóne, Global Extra si odnáša víťazstvo 4:6. Do stavu 3:3 bol súboj vyrovnaný, záver lepšie zvládli hostia. Maximum si už tradične pripísal M.Dudáš.

19.11.2013     V dohrávano stretnutí nastúpili Indians proti Global Extra a postarali sa o veľké prekvapenie. Predposledný tím súťaže zdolal ašpiranta na titul výsledkom 6:4. Od začiatku bol stav vyrovnaný (2:2, 4:4), no záver mali výborne hrajúci domáci lepší, a tak zaslúžene získali cenné víťazstvo, o ktoré sa najväčšou mierou postarali A.Dohňanský a D.Mičko.

17.11.2013     Základná časť sa blíži do finále. Zepelin privítal v poslednom svojom zápase Indians. A hoci bol po polovici zápasu stav 3:2, v druhej časti skúsenejší tím pritlačil a zvíťazil výsledkom 7:3. Stopercentné výkony podali F.Kováč a F.Vranka. V ďalšom zápase sa rozhodovalo o 4. mieste a teda o tom kto postúpi do A-skupiny nadstavbovej časti. Po tuhom boji zvíťazil tím JT Valmont 6:5 po predĺžení. Sportclub síce vyhrával 0:2 a 2:4, ale súper dokázal v závere najmä zásluhou vynikajúceho J.Sedláka vyrovnať na 5:5. A aj jeho zásluhou zvíťaziť aj v rozhodujúcom crickete a pripojiť tak JT Valmont k trojici Šakali, Global Extra a Zepelin v A skupine nadstavbovej časti.

16.11.2013     V dohrávke Bažanti hostili Šikmé VT-16 Šípky a hoci bol stav na začiatku vyrovnaný 3:3, papierový favorit v závere nezaváhal a dokázal zvíťaziť 7:3. Všetky svoje body uhral za domácich P.Homádka.

10.11.2013     O týždeň neskôr sa uskutočnil len jeden duel, avšak výzanmný pre poradie na čele súťaže. Zepelin však zlyhal už v polovici zápasu, prehrával už 0:6, a tak Šakali najmä zásluhou B.Blaška zvíťazili napokon 3:7.

03.11.2013     November rozhodne s určitosťou o tom, kto bude hrať v decembri A skupinu a kto B skupinu nadstavbovej časti. Na úvod pricestoval Global Extra v najsielnejšom zložení a kvalitný súper Zepelin nemal absolútne žiadnu šancu. Hoci bol stav na začiatku 2:2, neskôr sa M.Dudáš, P.Pápež, M.Gažo i P.Rarik dokonale rozohrali a súpera zmietli výsledkom 8:2. V súbežne hranom stretnutí Bažanti neprekvapili svojho protivníka a tak JT Valmont bez problémov zvíťazil najmä zásluhou J.Sedláka pomerom 3:7. Vo večernom stretnutí Šikmé VT-16 Šípky nestačili na Sportclub a prehrali 2:8

24.10.2013     V dohrávke kola nastúpili proti sebe tradiční súperi - Šakali a Indians. Ako aj po väčšinu posledných vzájomných meraní síl sa prekvapenie nekonalo, Šakali zvíťazili nad svojim súperom pohodlne 9:1 Indians tak mieria zdá sa do B skupiny nadstavbivej časti.

20.10.2013     Teplanský tím  JT Valmont si chcel po výprasku od majstra napraviť chuť v ďalšom zápase a dokonale sa mu to podarilo. Maximálny debakel 10:0 si odnášajú si zo súboja odniesli Šikmé VT-16 Šípky. Obsadenie druhého neďelného stretnutia sľubovalo vyrovnanejší boj, avšak sústredený Sportclub nedal výsledkom 9:1 súperovi šancu, a aj preto Bažanti nenadviazali na doterajšie dobré výsledky. Sportclub víťazstvom urobil rázny krok k postupu do A skupiny nadstavbovej časti.

13.10.2013     Štvrté kolo pokračovalo 2 zápasmi. Najskôr JT Valmont vyzval úradujúceho majstra a nedopadlo to pre nich dobre. Po jednoznačnom výsledku 1:9 si Šakali odnášajú očakávané 3 body. Ďalší súboj bol naopak po celý čas vyrovnaný. Ambiciózny Sportclub nedokázal uspieť v záverečnej štvorhre a tak si Global Extra strhol víťazstvo na svoju stranu pomerom 4:6. Najväčším dielom sa o to postarali M.Kvasnička a M.Gažo.

06.10.2013     V úvode nastúpili obhajcovia trofeje Šakali proti ambicióznemu tímu Sportclub. Majster potvrdil stabilnú formu a zvíťazil kolektívnym výkonom bez problémov 7:3. Najlepší hráč hostí Ľ.Lutišan tentokrát nebodoval. V súbežne hranom zápase chceli Bažanti potvrdiť dobré výkony, avšak Zepelin im dovolil uhraž len 2 legy a zrodil sa tak prvý tohtoročný výsledok 0:10. M.Červeňan a F.Kováč bodovali po 2,5 b. Šikmé VT-16 Šípky sa nepostarali o prekvapenie, skôr naopak, neboli vyrovnaným súperom, a tak Indians zvíťazili po niekoškých pretrápených zápasoch presvedčivo 1:9. Maximum bodov si pripísali R.Veselovský a M.Putera. 

29.09.2013     V poslednú septembrovú nedeľu nastúpili proti sebe najskôr Indians a Bažanti. Stretnutie bolo vyrovnané do stavu 4:4, v koncovke však dominovali hostia a pripísali si ďalšie cenné víťazstvo, opäť po výsledku 4:6. Najviac sa o túto výhru pričinil kapitán M.Solin. V ďalšom stretnutí vyhrával Zepelin už 6:0 a 12:0 na legy. V závere však favorit prestriedal hráčov a poľavil a tak Šikmé VT-16 Šípky upravili stav na konečných 8:2. Stopercentný bol tentokrát M.Červeňan. V záverečnom zápase popoludnia sa stretli Global Expres a JT Valmont. P.Rarik a M.Gažo zabrali naplno a hoci bol stav 3:3, v závere skúsenejší vicemajster strhol víťazstvo na svoju stranu v pomere 7:3.

15.09.2013     Na záver 2.kola nastúpili víťazstvom povzbudení Bažanti na zápas proti majstrovi. Šakali však neponechali nič náhode a hoci bol stav po polovici len 2:3, v drvivom finiši ho hostia upravili na 2:8. Za Šakalov potiahli J.Karas a R.Meliš. Ďalší súboj môžeme označiť ako historický, nastúpil v ňom totiž po prvýkrát v histórii DLKŠ prvý slovenský 9-darter Milan Dudáš. Šikmé VT-16 Šípky si aj jeho zásluhou odnášajú vysokú prehru 2:8, vidno, že Global Extra už po prehre s Bažantami neponecháva nič na náhodu. Okrem M.Dudáša uhral svoje všetky body aj B.Kvasnička. Šakali a Šikmé VT-16 Šípky si zvolili ua dohrávku 1.kola nedeľný večer. Odohrali tak už druhý zápas počas dňa a opäť sa zrodil výsledok 8:2. Majstra doviedol k presvedčivému víťazstvu znova výborný R.Meliš.

12.09.2013     V predohrávke 2.kola odprevadil Sportclub súpera Indians jasným výsledkom 8:2. Domáci od začiatku dominovali, predovšetkým O.Habánek a R.Žilka (obaja po 2,5 b). Zápas bol pikantný tým, že k víťazstvu prispeli aj hráči (Ľ.Lutišan, M.Brigáň, D.Vároš), ktorí ešte v minulej sezóne nastupovali za Indians. Zdá sa, že ich oslabenie je citeľné.

10.09.2013     V dohrávke 1.kola sa zrodilo veľké prekvapenie. Vicemajster Global Extra nestačil na svojho papierovo slabšieho súpera, a tak si Bažanti pripísali 3 body víťazstvo 4:6. Postarali sa o to najmä M.Vraník a D.Hochel, ktorí získali všetky svoje body, hoci aj na úkor takých hráčov ako sú P.Pápež a P.Rarik.

08.09.2013     V riadnom termíne sa odohralo len jedno stretnutie. Hráči JT Valmont nabudení víťazstvom v 1.kole chceli uchmatnúť body aj v derby zápase. Po polovici aj viedli 3:2, ale Zepelin najmä zásluhou skúseného F.Vranku (2,5 b.) uhral víťazný výsledok 4:6. Za domácich hral znovu stopercentne kapitán J.Sedlák.

01.09.2013     Na začiatočný zápas sezóny sa proti sebe postavili Zepelin a znovu obnovený Sportclub. Stretnutie bolo vyrovnané, o výsledku 7:3 pre Zepelin rozhodlo väčšinou šťastie v koncovke pri zatváraní. Ťahúňom hostí bol Ľ.Lutišan, avšak nikto z jeho spoluhráčov sa k nemu nepridal. V druhom súboji úvodného dňa prehrávali Indians s JT Valmont už 1:4 a 2:5, avšak najmä zásluhou nového hráča R.Veselovského bol po záverečnej štvorhre stav 5:5. V crickete však strhli víťazstvo na svoju stranu hostia a aj pričinením kapitána J.Sedláka (3 body) vyhrali 5:6 po predĺžení.

 

 

17.04.2013     V úplne poslednom dohrávanom stretnutí sezóny nastúpil vicemajster Global Extra proti staronovému majstrovi. Šakali nedali tímu z Beluše šancu a po výsledku 2:8 v zložení J.Karas, R.Meliš, B.Blaško, K.Kubáň jasne ukázali, kto bol najlepším tímom sezóny 2012/13.

Výsledky a ligová tabuľka                               Výsledky zápasov od začiatku sezóny                               Štatistika hráčov

14.04.2013     Pred záverečnými duelmi bolo o všetkom dôležitom rozhodnuté. Pegas nestačil na Zepelin, ktorého hráči si aspoň ako tak spravili chuť po zbabranej nedeli spred týždňa. Zápas sa skončil 2:8, strojcami úspechu boli F.Vranka a M.Červeňan. V druhom meraní síl kluboc zo stredu tabuľky zvíťazili SC Indians 6:4 nad JT Valmont. Na oboch stranách excelovali lídri tímov Ľ.Lutišan a J.Sedlák.

07.04.2013     Najdôležitejší hrací deň 12. ročníka DLKŠ ! Rozhodnúť sa mohlo o majstrovi, o medailách. V prvom zápase sa najskôr všetko zamotalo. Global Extra mal ešte šancu na titul, avšak nečakane podľahol trenčianskemu tímu Pegas 3:7. Stopercentný výkon podali V.Pleva a Miro Bretschneider. Šakali mali najlepšiu východziu pozíciu, na ťahu tak bol Zepelin. Avšak obhajca titulu šiel tvrdo za svojim cieľom a rozdrvil svojho rivala pomerom 8:2. O majstrovi ligy bolo tým pádom rohodnuté. Titul obhájil majstrovský tím Šakali. V poslednom dohrávanom stretnutí večera sa malo rozhodnuť o tom, kto skončí na druhom mieste. Vyzeralo to, že Zepelin, avšak Global Extra, ktorý celý zápas doťahoval súpera sa v závere vzchopil k heroickému výkonu a po predĺžení napokon zvíťazil 5:6. Najväčšiu zásluhu na tom mal M.Gažo. Bol to vskutku čierny deň pre Zepelin.   

04.04.2013     Vo štvrtok v predohrávke proti sebe nastúpili dubnické tímy Bažanti a Krídla Severu. Domáci zaznamenali v závere súťaže pomerne dobrý výsledok, zvíťazili nad protivníkom 8:2. O toto víťazstvo sa najviac zaslúžili M.Vraník a D.Hochel.

17.03.2013     Súťaž sa pomaly blíži k záveru, ďalšie tri súboje mohli čo to napovedať o konečnom umiestnení. Najskôr trenčiansky Pegas nastačil na favorita a prehral s majstrovským tímom Šakali jednoznačne 2:8. Všetky svoje body získal B.Blaško. Takým istým výsledkom 2:8 sa skončilo aj stretnutie Bažanti - SC Indians. Hostia totiž od začiatku kontrolovali vývoj zápasu. A do tretice rovnaký výsledok. JT Valmont si presvedčivo poradil s posledným tímom poradia. Šikmé VT-16 Šípky nastúpili len v trojčlennej zostave a aj preto sa zrodil výsledok 8:2.

10.03.2013     V jedinom nedeľnom zápase nastúpili proti sebe celky zo spodu tabuľky. Šikmé VT-16 Šípky zasa po čase bodovali, mohli aj zvíťaziť, avšak Bažanti v závere najmä zásluhou M.Vraníka otočili nepriaznivý stav 5:3 na 5:6 po predĺžení. Za domácich hral stopercentný zápas M.Doman.

09.03.2013     V predohrávke na seba narazili dubnické tímy SC Indians a Krídla Severu. Domáci od začiatku vzali osud stretnutia do svojich rúk. Viedli už 4:0, avšak hostia potom znížili na 4:3. Záver lepšie zvládli SC Indians a vykročili výsledkom 6:4 k štvrtému miestu v súťaži.

03.03.2013     V úvodnom marcovom kole na seba narazili Global Extra a JT Valmont. Domáci od začiatku vzali taktovku zápasu do svojich rúk (bolo už 6:0) a zvíťazili napokon 7:3. Všetky svoje body uhral M.Gažo. V druhom súboji Krídla Severu prevalcovali Šikmé VT-16 Šípky výsledkom 8:2, keď hosťom sa podarilo skorigovať debakel až v závere zápasu (po stave 7:0). Na záver bolo na programe dubnické El Clásico a takmer sa v ňom zrodilo prekvapenie. Šakali síce na začiatku viedli už 4:0a dráma sa nepripúšťala, avšak húževnatí  SC Indians otočil vývoj zápasu na 4:5. V záverečnej štvorhre J.Karasa a R.Meliš vyrovnali na 5:5 a takisto sa im podarilo vyhrať rozhodujúci cricket. Výsledok 6:5 po predĺžení bol zrejme úspechom pre SC Indians.

17.02.2013     Ďalšie boje DLKŠ zaznamenali tri pomerne jednoznačné víťazstvá favoritov. Najskôr JT Valmont podľahli majstrovi 1:9 a tak si Šakali upevnili náskok na čele tabuľky. V súbežne hranom zápase SC Indians nestačili na Global Extra, pričom o výsledok 2:8 sa postarali najmä P.Rarik a M.Kvasnička. Na záver sa hralo stretnutie Zepelin - Bažanti. Favorit zvíťazil takisto 8:2, stopercentnú bilanciu zaznamenali M.Červeňan a F.Kováč.

10.02.2013     Nedeľný itinerár začal zápasom Šikmé VT-16 Šípky - Pegas. Hostia z Trenčína vyhrávali už po prvej polovici 1:4 a súboj dotiahli najmä zásluhou J.Nagya a Maria Bretschneidera do víťazného konca v pomere 3:7. V ďaľšom meraní síl majstrovskí Šakali dovolili súperovi uhrať lne 6 legov a tak si Bažanti odnášajú debakel 10:0. Na záver sa hrala dohrávka 11. kola. Obaja súperi, nastúpili v ten večer na svoj už druhý zápas. Pegas najmä prispením Mira Bretschneidera viedol už 5:2 a všetko nasvedčovalo tomu, že Bažanti si odnesú druhú prehru večera. Avšak potom nastal dokonalý obrat a 3-bodový M.Vraník priviedol svoj tím k záverečnému výsledku 5:6 po predĺžení

07.02.2013     V predohrávke 14. kola si zmerali sily Krídla Severu a Zepelin. Favorit začal lepšie vyhrával už 0:3, avšak potom sa domáci dotiahli a o osude stretnutia tak rozhodla záverečná štvorhra, v ktorej Zepelin strhol výsledok 4:6 na svoju stranu. Výborne zahral domáci R.Žilka, ktorý porazil F.Vranku a aj M.Červeňana.

03.02.2013     Februárový ligový program odštartoval zápas Global Extra - Krídla Severu. Po úvodných dvojhrách bol stav vyrovnaný 2:2, ale potom favorit z Beluše najmä 4 bodmi v rade dotiahol súboj do víťazného konca v pomere 7:3. Pričinili sa o to hlavne M.Gažo a B.Kvasnička. Súbežne s týmto zápase nastúpili proti sebe Zepelin a Šikmé VT-16 Šípky. Bývalý majster ligy prehral v posledných 4 stretnutiach a preto mu víťazstvo 8:2 prišlo vhod. O presvedčivý výsledok sa postarali najmä M.Červeňan a I.Radimák. Na záver si sily zmerali Pegas a JT Valmont. Miernym favoritom boli Trenčania, avšak už po polovici bolo jasné (priebežne 1:4), že budú ťahať za kratší koniec. Hostia preukazujú v posledných zápasoch zlepšenú formu, o pekný výsledok 3:7 sa zaslúžili maximálnym ziskom bodov J.Sedlák a A.Ježík.

20.01.2013     V prvom nedeľnom stretnutí rozpis proti sebe postavil tímy SC Indians a Pegas. Domáci sa v posledných kolách zlepšili a tak sa očakával vyrovnaný súboj. Pegasu však ušiel začiatok zápasu - stav bol 4:0 a aj preto sa zrodil výsledok 7:3. Maximum svojich bodov získal za domácich Rób.Rajtár. V druhom vyrovnanom súboji si Bažanti poradili s JT Valmont výsledkom 6:4. Očakávalo sa skôr víťazstvo hostí, ale najmä výborný M.Vraník dopomohol k cennému víťazstvu Bažantom, ktorí sa oň pričinili najmä v závere. V poslednom zápase nedele Krídla Severu nedokázali vzdorovať majstovi a tak Šakali najmä zásluhou stopercentných K.Kubáňa a B.Blaška doviedli stretnutie k jednoznačnému výsledku 2:8.

19.01.2013     Na sobotné popoludnie bola naplánovaná dohrávka Šikmé VT-16 Šípky proti Global Expres. Nechýbalo veľa a zrodilo by sa ďalšie prekvapenie. Posledný tím tabuľky po úvodných dvojhrách viedol už totiž 4:0. Potom však favorit zapol na vyšší rýchlostný stupeň, dokázal vo zvyšku zápasu už len vyhrávať a Belušania tak napokon zvíťazili výsledkom 4:6.

13.01.2013     S predĺženiami sa zdá roztrhlo vrece. Zepelin ako favorit opäť neobstál a zápas s SC Indians dotiahol po priebehu 1:4 a 3:5 ledva predĺženia (už 4. v tejto sezóne) Cricket rozhodli pre seba najmä zásluhou Ľ.Lutišana pre seba hostia a zvíťazili tak 5:6 po predĺžení. O vyrovnanosti súboja svedčí aj pomer legov 17:17.

12.01.2013     V predohrávanom zápase proti sebe nastúpili tímy zo stredu tabuľky. JT Valmont si opäť vybojoval víťazstvo 6:5 po predĺžení, porazeným boli tentokrát Krídla Severu. Vo vyrovnanom stretnutí za hostí získal 2 body z dvoch D.Mičko.

06.01.2013     V úvodné šípkarske popoludnie v roku 2013 sa odohrali len 2 stretnutia. Najskôr vedúci Šakali rozdrvili posledné Šikmé VT-16 Šípky pomerom 9:1. Druhý súboj bol omnoho vyrovnanejší. V teplansko-teplickom derby sa prvýkrát v histórii radoval teplanský tím. Pod vedením bývalého hráča súpera J.Sedláka (získal rozhodujúce 3 body) zvíťazil JT Valmont nad tímom Zepelin 6:5 po predĺžení

16.12.2012     Pred Vianocami boli na programe výnimočne 4 stretnutia. V úvodnom súboji zvíťazili Krídla Severu nad favorizovaným tímom Pegas pomerom 6:4. O úspechu dubnického tímu rozhodla najmä 2. séria dvojhier. Maximálne výkony podali O.Habánek za domácich a Ma.Bretschneider za hostí. V ďalšom zápase bojovali Bažanti proti belušskému tímu Global Expres. Bojovali, dokonca vyhrávali 4:3, ale súboj napokon zvrátil na svoju stranu favoriti. Ku konečnému skóre 4:6 prispeli stopercentnými výkonmi P.Hromádka (Bažanti) a P.Rarik (Global Expres). Tretí zápas večera mal jednoznačný priebeh. Šikmé VT-16 Šípky nestačili na SC Indians a podľahli im celkovo 2:8. Najväčší podiel na víťazstve mal Ľ.Lutišan. V záverečnom dohrávanom šlágri ex-majster Zepelin oslabený o F.Vranku najskôr prehrával 0:2, potom vyhrával 4:2, ale Šakali v závere presvedčivo uhrali cenné víťazstvo 4:6. Majster si tak vedúcu priečku uhájil aj po prvej polovici súťaže. 

Ligová tabuľka po polovici súťaže

09.12.2012     December prináša záver prvej polovice súťaže a tým pádom aj niekoľko šlágrov. V prvom nastúpili tímy Zepelin a Pegas. Niekoľkonásobný majster najskôr prehrával 1:3 a 2:4, potom však hráči teplického tímu otočili na 5:4. Avšak v záverečnej štvorhre sa im nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Pegas vyrovnal a dominoval dokonca aj v rohodujúcom crickete. Zápas sa tak skončil 5:6 po predĺžení pre trenčiansky tím. Rozhodli nedostatočný bodový zisk M.Červeňana (len 0,5 b. z 3) a famózny výkon V.Plevu (3 b.). V druhom stretnutí nastúpil obhajca titulu Šakali proti víťazovi Považského pohára tímu Global Extra. Súboj bol od začiatku vyrovnaný (2:2), prvou víťaznou štvorhrou preklopili Šakali misku váh na svoju stranu. V záverečnej sa však podarilo hráčom z Beluše vyrovnať a keďže Šakali prehrali aj záverečný cricket utrpeli tak isto ako Zepelin prvú porážku v tomto ročníku, taktiež po výseldku 5:6 po predĺžení.

08.12.2012     V predohrávke 9. kola sa netradične v sobotu večer stretli JT Valmont a SC Indians. Hoci domáci tím viedol 3:1 a 4:3, nezvládol koncovku zápasu, v ktorej úradoval Ľ.Lutišan a tak SC Indians zíťazili 4:6.

02.12.2012     Decembový program DLKŠ sa začal súbojom tímov z popredia tabuľky. Pegas hostili Global Extra a boli veru štedrými hostiteľmi, keďže belušský tím si polepšil v tabuľke víťazstvom 3:7 po pomerne jednoznačnom priebehu. Druhý zápas sľuboval tiež vyrovnaný súboj, avšak niekoľkoročný outsider Krídla Severu hrá už v dobrej forme a presvedčili sa o tom tentokrát Bažanti. Stretnutie sa skončilo 7:3 pre Krídla Severu, výborne zahral ich nový hráč D.Mičko. Šláger tohto kola medzi Zepelinom a Šakalmi bol odložený.

18.11.2012     Ďalšiu nedeľu DLKŠ začali vzájomným súbojom Šakali a Pegas. Hoci bol stav na začiatku vyrovnaný 2:2, majstrovský tím zdolal svojho trenčianskeho protivníka výsledkom 6:4. Najlepšiu pohodu ukázal K.Kubáň, ktorý získal maximálny počet svojich bodov. V druhom zápase zlepšujúcim sa SC Indians nestačili Bažanti a aj preto bol výsledný rezultát 7:3. Za domácich bol stopercentný A.Dohňanský. V záverečnom stretnutí Šikmé VT-16 Šípky najskôr prehrávali 0:3, potom vyrovnali na 3:3, ale ich súper JT Valmont najmä zásluhou J.Sedláka dotiahol zápas do víťazného výsledku 4:6.

11.11.2012     V úvode 7.kola sa stretli tímy z druhej polovice tabuľky a to predznamenalo vyrovanné súboje. Najskôr v dubnickom zápolení Krídla Severu zdolali v závere SC Indians 6:4. Za hostí, ktorí evidentne nemajú túto sezónu zatiaľ očakávanú fazónu a celý zápas sa len doťahovali, bodoval naplno Ľ.Lutišan. Za domácich sa blysol výborným výkonom R.Žilka, ktorý spolu s L.Pilkovou v záverečnej štvorhre zíťazili a strhli tak víťazstvo na stranu svojho tímu. V ďalšom stretnutí si Bažanti pripísali prvé víťazstvo bez predĺženia v sezóne. Ich súper, Šikmé VT-16 Šípky, sa síce dlho držal v zápase, stav bol 3:3, avšak Bažanti v závere zabrali a tak znel konečný výsledok 7:3. Stopercentne zahral kapitán domácich M.Solin. Na záver bol na programe jeden zo šlágrov úvodnej časti ligy. Posledný víťaz Považského pohára Global Extra z Beluše vyzval na súboj niekoľkonásobného šampióna Zepelin. Oba tímy nenastúpili v plnej sile, ale konečný jednoznačný výsledok 1:9 svedčí o tom, že M.Gažo a P.Pápež zrejme chýbali domácim viac ako M.Červeňan hosťom. Za hostí podali vynikajúci výkon I.Radimák a M.Sedlák, k nim sa pridal tradične F.Vranka.

04.11.2012     Úvodná novembrová nedeľa nepriniesla žiadne prekvapujúce výsledky. Na úvod Šikmé VT-16 Šípky nestačili na  konkurenta zo spodnej časti tabuľky, a aj preto Krídla Severu zvíťazili 3:7. Plný bodový zisk zaznamenal R.Žilka z celku Hostí. V druhom zápase trápiaci sa JT Valmont nedokázal vzdorovať favoritovi z Beluše, a tak Global Extra najmä zásluhou P.Rarika a M.Gaža vyhral hladko 2:8. Na záver sa odohral súboj tradičných tímov ligy. SC Indians vyzvali majstrovský tím a hoci bol po polovici stav 3:3, Šakali v závere strhli víťazstvo na svoju stranu pomerom 3:7. Stopercentný výkon podal K.Kubáň.

27.10.2012     V druhej dohrávke uradujúci majster doslova zničil svojho protivníka. Šakali zvíťazili nad JT Valmont 10:0, pričom porazený tím uhral len 3 legy.

25.10.2012     V dohrávke 5 .kola si zmerali sily Global Extra z Beluše a dubnickí SC Indians, ktorí ešte túto sezónu nebodovali. Aj preto je výsledok 4:6 prekvapením, keďže sa určite nečakalo, že Indiáni zabodujú naplno proti jednému z favoritov ligy. Víťazný tím mál výborný nástup do stretnutia, vyhrával už 0:4 po štyroch rovnakých výsledkoch setov 1:2. Najväčší bodový podiel na víťazstve má síce Ľ.Lutišan, ale úspech si SC Indians vybojovali ako tím.

21.10.2012     Ako prvá bola na programe dohrávka 1.kola. Trenčiansky Pegas sa stretol s posledným tímom ligy. Krídla Severu nestačili na súpera ani tentokrát a hoci výsledok 6:4 nie je až taký jednoznačný, priebeh bol pod taktovkou Pegasu (4:1, 6:2). Za domáci tím uhral všetky svoje body kapitán P.Flégr, čím výrazne dopomohol k víťazstvu. Dva zápasy 5.kola boli odložené, takže Bažanti a Zepelin začali večerným zápasom ďalšie 6.kolo. Favorit zápasu neponechal nič náhode a najmä vďaka M.Červeňanovi a I.Radimákovi vyhral zaslúžene 3:7.

14.10.2012     Prvý zápas nedeľného programu sa vyvíjal podľa predpokladov. Bažanti vyzvali majstrovský tím a hoci pomer legov bol na konci dosť vyrovnaný (10:14), zvíťazil Šakali zásluhou najmä B.Blaška a R.Meliša bez problémov 3:7. Do druhého zápasu nastúpili niektorí hráči tímu Pegas značne podgurážení a aj preto bolo stretnutie s tímom Šikmé VT-16 Šípky na začiatku vyrovnané 2:2. Trenčianskemu tímu sa však podarilo za podpory bechybného výkonu J.Nagy zvíťaziť výsledkom 6:4. Čiernou škvrnou nedele je nepochopiteľné a opakované správanie sa niektorých hráčov Pegasu, ktorí zjavne nepochopili, že väčšina šípkarov sa chodí šípkami baviť a neotravuje pri tom prostredie pre ostatných návštevníkov Sportclubu. Na záver Zepelin nedal šancu tímu Krídla Severu a zvížazil jednoznačne 9:1. Stopercentní boli M.Červeňan, F.Vranka a I.Radimák.

07.10.2012     V úvodnom stretnutí 4. kola sa zrodilo prekvapenie, keď bojovne naladené Šikmé VT-16 Šípky uchmatli bod favorizovanému tímu Zepelin. Hráči štvornásobného majstra napokon zvíťazili 5:6 po predĺžení, príčinou straty bodu bola najmä skutočnosť, že bezchybného M.Červeňana nedokázal napodobniť nikto z jeho spoluhráčov. Súbežne hraný súboj nepriniesol žiadne prekvapenie, Krídla Severu podľahli jednoznačne belušskému tímu Global Extra 1:9. Vyrovnanejšie sa javil zápas medzi JT Valmont a Pegas. Avšak tím z Trenčianskej Teplej nenastúpil v optimálnej zostave a prehral stretnutie pomerom 2:8. Za trenčiansky Pegas naplno bodovali V.Pleva a najmä J.Nagy, ktorý ešte minulú sezónu obliekal dres súpera.

30.09.2012     V poslednú septembrovú nedeľu nastúpili proti sebe najskôr Pegas a SC indians. Obsadenie sľubovalo vyrovnaný zápas a tak aj bolo. Vedenia sa ujali Indiáni z Dubnice, viedli už 1:3, avšak zlepšenou hrou trenčiansky Pegas otočil na 4:3 a 5:4. V záverečnej štvorhre už dominovali bratia Bretschneiderovci. Pegas zvíťazil 6:4, kapitán Mário Bretschneider uhral všetky svoje body, ako aj Ľ.Lutišan na druhej strane. V ďalšom zápase si zmerali sily JT Valmont a Bažanti. Skúsenejší teplanský tím aj zásluhou A.Vereša a M.Figuru zviťazil 7:3, hoci v polovici zápasu bolo skóre 3:2. Na záver si obahjca titulu Šakali hravo poradil s tímom Krídla Severu jenoznačným výsledkom 9:1.

16.09.2012     Nedeľné popoludnie malo na programe konečne klasicky 3 zápasy. Najskôr nastúpili na prvý zápas v sezóne Krídla Severu, avšak žiadne prekvapenie sa nekonalo a ich skúsenejší súper JT Valmont zvíťazil pomerom 3:7. V súčasne hranom zápase si to rozdali SC Indians a Zepelin. Ani tu favorit nezaváhal a výsledku 2:8 pomohli najviac M.Červeňan a F.Vranka. Do tretice sa darilo favoritom, keď na záver Global Expres porazil Šikmé VT-16 Šípky jednoznačne 8:2, plný počet bodov zaznamenali M.Gažo a J.Kvasnička.

11.09.2012     Šikmé VT-16 Šípky v úvodnom zápase sezóny síce prekvapili, avšak v ďalšom z klasík ligy sa prekvapenia nekonali. Úradujúci majster Šakali nič neponechal náhode a dohrávané stretnutie tak skončilo jednoznačne 1:9.

09.09.2012      Ďalší program nového ročníka priniesol derby zápas medzi družstvami Zepelin a JT Valmont (bývalí Playboys). Pikantériou súboja bolo, že hostí posilnených o A.Vereša viedol do boja ako kapitán bývalí hráč Zepelinu Jakub Sedlák. Nič to však nepomohlo a stretnutie sa skončilo jednoznačne 9:1, hlavne zásluhou stopercentných M.Červeňana, F.Kováča a I.Radimáka. V druhom súboji nastúpili domáci Bažanti proti trenčianskemu tímu Pegas. Trenčania mali našliapnuté k víťazstvu, vyhrávali už 0:3 a 1:4. Avšak Bažanti sa v druhom slede zmobilizovali, vyrovnali a dotiahli zápas do predĺženia. V crickete využili psychickú výhodu a stretntutie sa tak skončilo výseldkom 6:5 po predĺžení, hoci na legy bol na konci stav 15:16.

02.09.2012     Dvanásty ročník odštartoval prvými dvoma zápasmi. V úvode nováčik ligy Global Extra z Beluše nezaváhal a porazil domáci tím Bažanti pomerom 7:3, hoci na začiatku bolo vyrovnané skóre 2:2. Stopercentný výkon v tíme víťazov podal Jozef Kvasnička. Potom nastúpili SC Indians a hoci boli papierovým favoritom podľahli poslednému tímu minulej sezóny Šikmé VT-16 Šípky. SC Indians začali dobre, veď vyhrávali už 2:0, ale stretnutie napokon skončilo výsledkom 3:7. O prvé prekvapenie nového ročníka sa postarali najmä Michal Domáň a kapitán Ján Kapusta.

 

 

 

01.04.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off  

Dva týždne po tom, čo sa rozhodlo o majstrovi ligy, zostávalo odohrať záverečný zápas tohtoročnej ligy. V rozhodujúcom súboji o bronz zvíťazili hráči ZEPELIN nad týmom PEGAS výsledkom 8:2 a tretiu priečku obsadili už tretíkrát v rade. Hoci už v polovici stretnutia vyhrávali 4:1, práve úvodná časť bola pomerne vyrovnaná. Rozhodli však presnejšie zatváranie Zepelinu a bezchybná hra Františka Vranku a Martina Červeňana - tomu sa podarilo zaznamenať 2x bingo.

18.03.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off  

Ubehol týždeň a mohlo sa rozhodnúť o držiteľoch všetkých medailových postov. V odvete o bronz zdolali hráči PEGAS svojho súpera výsledkom 6:4. Šípkari z tímu ZEPELIN síce vyhrávali po polovici zápasu 2:3, avšak najslabším výkonom v sezóne (nepomhlo ani bingo M.Červeňana) ponúkli víťazstvo súperovi. Za trenčiansky tím naviac zahral výborne Roman Jankovský a tak sa o tretej priečke rozhodne až 1. apríla.
Potom už prišiel na rad odvetný finálový súboj. Kto očakával tradične vyrovnaný boj tímov DRAGONS a ŠAKALI, musel byť sklamaný. Dragons (bez M.Gaža a P.Pápeža) nehrali vôbec oslnivo, čoskoro prehrávali 0:6, záver naviac skrečovali a prehrali  napokon 2:8. O stretnutí, sérii a tým pádom majstrovi bolo rozhodnuté. Po 5 strieborných a 2 bronzových medailách konečne dosiahli na zlato vo svojej 9. sezóne zaslúžene domáci ŠAKALI. Za víťazov podal najlepší finálový výkon Karol Kubáň. Titul majstra ligy tak po 9 rokoch zostáva znova doma v Dubnici nad Váhom.

11.03.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off  

Jedenásty ročník dospel do svojho záveru, začali sa súboje o medailové pozície. O tú bronzovú nastúpili proti sebe ZEPELIN a PEGAS, tretí a štvrtý tím po základnej časti. Zápas bol na začiatku vyrovnaný (2:2), avšak potom teplický klub odskočil súperovi a v zápase zvíťazil 6:4. Spoľahlivý výkon Martina Červeňana a výsledok prvej dvojhry (Kováč/Radimák) sa ukázali ako rozhodujúce. Za zmienku stoja aj bingo Miroslava Bretschneidera (Pegas) a 19-kové bingo Miroslava Sedláka (Zepelin).
Po roku vo finále proti sebe opäť nastúpili ŠAKALI ako víťaz základnej časti a DRAGONS ako obhajca titulu. Aj prvé finálové stretnutie bolo veľmi vyrovnané (14:12 na legy). Ako rozhodujúci sa ukázal triumf v oboch štvorhrách v prospech Šakalov. Na konečnom výsledku 6:4 mal najväčší podiel Karol Kubáň, ktorý získal pre víťaza 2,5 boda. Odvety oboch stretnutí sú na programe o týždeň (18.03.). Spoznáme už nového majstra?

04.03.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off  

Oproti pôvodnému jednému zápasu sa hrali vďaka predohrávkam napokon tri. V zápase o 5. miesto SC INDIANS viedli už po prvej polovici 5:0 a vďaka dobrému kolektívnemu výsledku zdolali PLAYBOYS 7:3 a obsadili tak v ročníku konečnú 5. priečku. Zápas o 7.miesto medzi domácimi celkami KRÍDLA SEVERU a BAŽANTI bol na začiatku vyrovnaný, avšak v závere Bažanti (najmä stopercentný Michal Vraník) našli fazónu, ktorú hľadali celú sezónu a doviedli posledný zápas ročníka dk víťazstvu 3:7. Obsadili 7. miesto, sympaticky hrajúce Krídla Severu sa lúčia so sezónou na ôsmom mieste.
A potom už prišiel na rad rozhodujúci zápas o postup do finále. Obhajca titulu DRAGONS prehrávali po prvej polovici síce už 1:4, avšak tím ZEPELIN nedokázal ani druhýkrát využiť ponúknutú šancu na postup. Za majstrov ligy nastúpil len druhýkrát v ročníku Patrik Pápež a aj jeho zásluhou Dragons predviedli dokonalý obrat a zvíťazili 6:4. Dragons si so Šakalmi zopakujú minuloročné finále, v súboji o bronz sa proti sebe postavia Zepelin a Pegas.

19.02.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off

Na programe boli dve semifinálové odvety, obe sa hrali súčasne. Do teplického derby nastupovali hráči ZEPELIN s výhodou jedného víťazstva. Napriek tomu, že hráči DRAGONS na meškali, zápas sa po dohode odohral. Zepelin vstúpil do súboja znova presvedčivo, viedol už 5:2 a mal finále na dosah. Avšak Dragons príkladne zabojovali, zápas vyhrali 5:6 po predlžení a vynútili si tak tretí rozhodujúci súboj (hrá sa 4.3.). Za Zepelin podal vynikajúci výkon Miroslav Sedlák. ktorý zdolal hráčov ako M.Gažo a P.Rarik. Práve obaja menovaní sa v závere pričinili o víťazstvo obhajcu trofeje. Bojovný výkon podala a o dôležité body sa zaslúžila aj Martina Čerňanská.
V druhom semifinálovom stretnutí tím PEGAS (bez najväčšej opory Ľuboša Šusteka) opäť nezachytil úvod stretnutia a prehrával už 1:4. Potom však ŠAKALI poľavili a stav bol zrazu 3:4. Skúsenejší domáci tím však záver duelu zvládol a výsledok 3:7 ho posúva do finále, kde už po šiestykrát zabojuje o premiérovú majstrovskú trofej. Všetky body vo svojich setoch získal ich najlepší hráč Róbert Meliš.    

12.02.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off

V úvodnom nedeľnom zápasa sa stretli domáce celky, SC INDIANS a prekvapenie súťaže KRÍDLA SEVERU. Indiánom sa nepodarilo postúpiť medzi štvoricu najlepších a takmer nezvládli aj tento zápas o umiestnenie. Viedli síce už 4:1, ale nezlomnému súperovi sa podarilo vyrovnať. Rozhodujúci cricket vyhrali SC Indians a zdolali tak súpera pomerom 6:5 po predĺžení. Zápas bol veľmi vyrovnaný, o čom svedčí aj pomer víťazných legov 15:14. K úspechu víťaza prispel 2 bodmi Miloš Putera, za Krídla prekvapili kapitán Juraj Slíž, najmä vo štvorhre s Vladimírom Krivým. SC Indians nastúpia v zápase o celkové 5. miesto, Krídla Severu v zápase o 7. priečku.
Potom už prišlo na rad semifinále, v ktorom sa stretli víťazi posledných 6 ročníkov ligy. Chvíľu to vyzeralo, že obhajca titulu DRAGONS nenastúpia na zápas v plnom počte, ale stretnutie sa napokon riadne odohralo. Druhý teplický tím ZEPELIN od začiatku vstúpil do súboja veľmi dôrazne a po prvej polovici bol stav 1:4. Potom Zepelin pridal rozhodujúce 2 body a skóre sa napokon uzavrelo na 2:8. Na úspechu Zepelinu sa najviac podieľali 2,5 bodovým ziskom Martin Červeňan a Jakub Sedlák, za podpory Františka Vranku (2 b.). Napriek pomerne hladkému priebehu 1. zápasu, toto semifinále sľubuje zrejme ešte zaujímavý boj. Dragons budú mať príležitosť vyrovnať pre nich nepriaznivý stav 0:1 v nedeľu 19.02.

11.02.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off

Sobotňajšou predohrávkou vstúpila play-off do semifinálových zápolení. Víťaz základnej časti ŠAKALI nastúpili proti nevyspitateľnému trenčianskemu tímu PEGAS. Prekvapenie sa nekonalo, favorit bezchybnými výkonmi Branislava Blaška a kapitána Jána Karasa čoskoro viedol 6:1 a súperovi sa na konci podarilo už len skroigovať výsledok na konečnýchj 7:3. Snáď jediným prekvapením boli prehry najlepšieho hráča ligy Róberta Meliša v oboch dvojhrách. Šakali sa ujali v sérii vedenia 1:0, odveta je na programe 19.02.

05.02.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off

Predohrávkou začala ďalšia fáza play-off. V zápase o umiestenie natúpili proti sebe PLAYBOYS a BAŽANTI. Bažantom síce sezóna veľmi nevyšla, ale do tohot stretnutia vstúpili razantne a vyhrávali už 1:3. Avšak hráči teplanského tímu zabojovali a zápas s výsledkom 6:4 napokon otočili vo svoj prospech. Rozhodujúci 6. bod získal Ladislav Batis, ktorý porazil rebríčkovo úspešnejšieho Pavla Hromádku. Playboys si tak zahrajú v zápase o 5. miesto, ich porazený súper nastúpi v stretnutí o celkové 7. miesto.

22.01.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off

Semifinalové dvojice mohli určiť ďalšie súboje play-off, pričom nižšie nasadené tímy mali výhodu začiatku v každom sete, avšak nevýhodu jednozápasového manka. Na začiatok nastúpili PLAYBOYS proti rivalovi tímu ZEPELIN a hoci bolo po prvej polovici 2:3, dráma sa nekonala a štvornásobný majster uzavrel výsledok odvety na konečných a postupových 2:8. V druhom zápase sa očakával vyrovnaný zápas a veru tomu aj tak bolo. SC INDIANS síce viedli nad PEGAS už nádejných 5:2 a vyzeralo to, že sa bude hrať rozhodujúci 3. zápas. Avšak v závere zápasu nedokázali získať rozhodujúci bod a trenčania výsledkom 5:6 po predĺžení (pomer legov 13:14) víťazstvo a postup strhli na svoju stranu. Najväčšou mierou sa o to postaral ich najlepší hráč Ľuboš Šustek, ktorý získal pre tím 3 body. V záverečnom zápase KRÍDLA SEVERU nedostali veľmi šancu na prekvapujúci výsledok a tak prehrali s tímom ŠAKALI jednoznačne 1:9. Zepelin, Pegas a Šakali postúpili po víťazných sériach 2:0 do semifinále, Playboys, SC Indians a Krídla Severu si zahrajú o 5. - 8. miesto.

15.01.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off

Na programe play-off bol len jeden zápas. Vyššie nasadený tím PEGAS začal presvedčivo a viedol nad SC INDIANS už 4:0 a 5:1. Potom však hráči domáceho tímu zabrali a znížili na 5:4. V záverečnej štvorhre však hráči z Trenčína uchmatli predsa len prvý štvrťfinálový zápas pre seba a výsledkom 6:4 sa tak ujali vedenia v sérii 1:0. Najlepší výkon podal Ľuboš Šustek z Pegasu, získal pre svoj tím 2,5 boda.

08.01.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off

Štvrťfinálové súboje sa rozbehli naplno. Na programe boli 3 zápasy, odohrali sa nakoniec až štyri. V úvodnom stretnutí víťaz základnej časti ŠAKALI si aj bez R.Meliša poradili s tímom KRÍDLA SEVERU. Súboj sa skončil výsledkom 7:3, avšak pomer legov 15:12 naznačuje, že favorit neodohral ľahký zápas. Stopercentné výkony podali za Šakalov Karol Kubáň a kapitán Ján Karas. Jednoznačnejší priebeh mal zápas medzi DRAGONS a tímo BAŽANTI. Obhajca titulu vyhral poľahky 8:2. Kapitáni sa dohodli na odohratí odvetného zápasu hneď po skončení úvodného merania síl. V odvete BAŽANTI podali o niečo lepší výkon, avšak na DRAGONS to vôbec nestačilo a tak sa súboj skončil výsledkom 3:7. V záverečnom zápase dňa sa stretli ZEPELIN a PLAYBOYS. V derby zápase prevýšil favorit svojho súpera a zvíťazil presvedčivo 9:1. Tímy Šakali a Zepelin sa ujali vedenia 1:0 v svojich sériach, Dragons vyhrali sériu 2:0 a sú prvým semifinalistom. Bažanti budú hrať o konečné 5.-8. miesto.

06.01.2012     DLKŠ 2011/12 - play-off

Po takmer mesačnej vianočnej pauze vstúpila DLKŠ do vyraďovacích bojov. V barážovom stretnutí o 1 miesto v play-off sa stretli dva posledné celky základnej časti. Dohodli sa na odohratí 2 súbojov v jeden deň. V prvom zápase ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY nestačili na súpera najmä v druhej polovici dejstva a BAŽANTI sa tak po výsledku 3:7 ujali vedenia v barážovom meraní síl. V odvete si BAŽANTI opäť udržiavali miernu prevahu, avšak v závere ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY dokázali vyrovnať a doviesť tak zápas do predlženia. V tom však strhli víťazstvo 6:5 na svoju stranu Bažanti a postúpili tak do ďalších vyraďovacích bojov (aj zásluhou 3-bodového M.Vraníka v druhom zápase). Pre Šikmé VT-16 Šípky sa sezóna predčasne skončila a obsadili teda konečné 9. miesto v aktuálnom súťažnom ročníku.

11.12.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

Záverečné stretnutia základnej časti sa niesli v duchu vyrovnaných výsledkov. Najskôr o päť miest vyššie PEGAS dokázal poraziť posledný tím tabuľky 6:5 po predĺžení, BAŽANTI si aspoň v závere trochu napravili reputáciu, keďd vyhrávali v zápase už 2:4. Záverečný duel býva zároveň najväčším šlágrom, nebolo tomu inak ani tentokrát. Úradujúci majster ligy DRAGONS podľahli v závere vicemajstrovi tímu ŠAKALI pomerom 4:6, pričom skóre legov nebolo až také vyrovanné (8:14). Šakali tak získali víťazstvo v základnej časti a pred play-off budú mať najlepšiu východziu pozíciu. Stopercentný výkon v zápase podal Róbert Meliš (Šakali).

10.12.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

V predohrávanom stretnutí sa stretli ZEPELIN a SC INDIANS. V tabuľke vyššie sa nachádzajúci Zepelin začal zápas rozpačito, po prvej polovici prehrával 2:3, avšak v druhej polovici zvrátil pomerne vyrovnaný súboj v svoj prospech a výsledok sa uzavrel na skóre 6:4. Naplno bodovali Martin Červeňan (Zepelin) a Andrej Dohňanský (SC Indians)

04.12.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

Základná časť pomaly ale isto schyľuje k svojmu záveru. Nedeľný program priniesol dva zápasy. Najskôr v tradičnom domácom derby SC INDIANS podľahli vysoko 1:9 miestnemu rivalovi, tímu ŠAKALI. Druhý zápas priniesol vyrovnanejší súboj, hlavne išlo znova o priamy postup do play-off. ŠIKMÉ VT-16 ŠIPKY nevystúpili zo svojho tieňa, nestačili na hráčov PLAYBOYS, ktorí najmä vďaka dobrému kolektívnemu výkonu zaznamenali víťazstvo 4:6 už druhýkrát po sebe a do baráže tak poslali po Bažantoch aj Šikmé VT-16 Šípky.

26.11.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

V dohrávke nastúpili proti sebe tímy, ktoré zatiaľ ako jediné nezvíťazili a bojujú tak o priamy postup do play-off. BAŽANTI vstúpili do zápasu lepšie a vyhrávali už pomerom 4:2. Avšak záver zvládli lepšie súperi z PLAYBOYS a dotiahli dôležitý zápas do víťazného konca pomerom 4:6. Bažanti sa tak pravdepodobne nevyhnú baráži.

20.11.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

Po sobotňajšej predohrávke nastúpili DRAGONS na svoj druhý zápas počas jedného víkendu a aj v ňom potvrdili svoju úlohu favorita a poradili si s domácimi SC INDIANS pomerom 6:4. V záverečnom zápase víkendového programu nestačili KRÍDLA SEVERU na trenčiansky tím PEGAS a podľahli mu po výsledku 3:7.

19.11.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

V predohrávke 8.kola sa stretli zatiaľ dva neporazené tímy a majstri ligy z posledných 6 sezón. Bývalý majster ZEPELIN začal v šlágri základnej časti lepšie a po prvej polovici viedol 3:2. Potom však hráči DRAGONS zapli na vyššie obrátky a hlavne presvedčivejším zatváraním už nedali súperovi do konca zápasu šancu a úradujúci majster tak zvíťazil výsledkom 3:7. Naplno bodoval Milan Gažo (Dragons).

13.11.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

Všetky tri zápasy nedeľného programu sa niesli vo vyrovnanom duchu. Najskôr ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY zvíťazili pre nich v dôležitom zápase 6:4 nad tímom BAŽANTI, ktorý pokračuje v nepresvedčivých výkonoch. Za domácich, ktorí viedli už 6:1, naplno bodovali Michal Domáň a Milan Tomášik. V ďalšom súboji z druhej polovice tabuľky si PLAYBOYS nedokázali poradiť s chuťou hrajúcim tímom KRÍDLA SEVERU, a hoci Playboys dotiahli pre nich zle sa vyvýjajúci zápas do predĺženia, v rcickete bol úspešný dubnický tím a tak sa skončil zápas výsledkom 5:6 po predĺžení. V šlágri kola sa večer stretli dlohoroční rivali a súboj tímov ŠAKALI a ZEPELIN bol ako vždy veľmi vyrovnaný. Šakali už viedli síce 4:2 a 5:3, ale bývalý šampión dokázal zápas zvrátiť v svoj prospech a uzavrel výsledok na 5:6 po predĺžení. Stopercentné výkony podali Branislav Blaško (Šakali) a najmä trojbodový Jakub Sedlák (Zepelin).

06.11.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

Úvodné novembrové kolo prinieslo najskôr vyrovnaný zápas celkov z druhej polovice tabuľky. Outsider posledných troch sezón - KRÍDLA SEVERU - má túto sezónu našliapnuté konečne k lepším výsledkom a po víťazstve 6:4 sa o tom presvedčili tento rok málo výrazné ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY. V ďalšom stretnutí najskôr trenčiansky PEGAS vyhrával 3:1, avšak skúsený tím ŠAKALI otočili vývoj stretnutia a po výsledku 3:7 nedovolili súperovi uchmatnúť ďalší bod jednému z favoritov. V záverečnom stretnutí sa zrodil prvý výsledok na nulu. BAŽANTI stratili fazónu z minulej sezóny, uhrali len 3 legy a obhajcovi titulu DRAGONS podľahli maximálnym rozdielom 0:10.

25.10.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

V dohrávanom stretnutí favorizovaní ŠAKALI prehrávali po úvodných dvojhrách už 1:3, avšak potom dokázali otočiť výsledok na 4:3, a hoci ich BAŽANTI ešte v závere potrápili, v záverečnej štvorhre Šakali strhli víťazstvo s výsledkom 6:4 na svoju stranu. Bezchybný výkon podal Róber Meliš (Šakali).

23.10.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

V úvodnom nedeľnom zápase sa proti sebe postavili dvojnásobný majster DRAGONS a ambiciózny PEGAS z Trenčína. V úvode nič nenasvedčovalo (priebežne 3:1) dramatickému priebehu. Potom však Trenčania otočili zápas na 3:4, následne však zabojovali Dragons (5:4), avšak Pegasu sa podarilo v závere vyrovnať na 5:5. O víťazstve 6:5 po predĺžení rozhodli Dragons v crickete, a tak Pegas berú bod ďalšiemu z favoritov. Teplansko-teplické derby malo jednoznačnejší priebeh, PLAYBOYS nestačili na odvekého rivala ZEPELIN a tímy sa rozišli pomerom 3:7. Stopercentný výkon predviedol Jakub Sedlák (Zepelin)

16.10.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

Ďalšie zápasy uzavreli prvú polovicu základnej časti. Žiadne prekvapenie sa nekonalo a favoriti si pomerne presvedčivo poradili so súpermi. Najskôr PLAYBOYS podľahli DRAGONS hladko 1:9, potom SC INDIANS zdolali KRÍDLA SEVERU 7:3 (naplno bodoval Róbert Rajtár) a v záverečnom stretnutí ZEPELIN zvíťazil nad tímom ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY takisto výsledkom 7:3.

09.10.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

Druhá októbrová nedeľa sa niesla v duchu jednoznačných výsledkov. Najskôr KRÍDLA SEVERU nestačili na ZEPELIN a podľahli pomerom 1:9. V ďalšom zápase ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY nenarobili žiadne problémy tímu ŠAKALI a záverečný výsledok znel 2:8. Pomerne vyrovnaný súboj sa očakával v poslednom stretnutí, avšak trenčiansky PEGAS zvíťazil presvedčivo 9:1 nad domácim SC INDIANS, ktorého hráči očividne nemali svoj deň a tak je vysoká porážka jedného z ašpirantov na medaily určite prekvapením. Naopak, hráči Pegas si v úvode sezóny držia veľmi dobrú formu.

02.10.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

Nedeľný program uzavrel 3.kolo základnej časti. V prvom zápase nastúpili proti sebe dubnické tímy SC INDIANS a BAŽANTI. Skúsenejší domáci zvíťazili 7:3, Bažantom nepomohol ani bezchybný výkon P.Hromádku. Druhý zápas bol vyrovnanejší, trenčiansky PEGAS prehrával s teplanskými PLAYBOYS už 0:2, ale najmä vďaka plným bodovým zásahom Ľ.Šusteka a M.Porubana stretnutie otočili a dotiahli do víťazného konca pomerom 6:4. V záverečnom súboji si úradujúci majster DRAGONS bez problémov poradil s tímom ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY a odprevadil ich od terčov s výsledkom 9:1.

25.09.2011     DLKŠ 2011/12 - základná časť

Po dvoch týždňoch pokračovala liga ďalšími súbojmi. V prvom navyrovnanejšom zápase ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY nezobrali napokon trenčianskemu tímu PEGAS ani bod, a hoci boli stále súperovi "na dostrel", záverečná štvorhra rozhodla o výsledku 4:6. V tomto zápase bezchybne zahral Miro Bretschneider z Pegasu. V nasledujúcom stretnutí síce BAŽANTI prehrávali s tímom ZEPELIN po prvej polovici len 2:3, avšak druhú polovicu zvládol lepšie favorit a zápas sa skončil najmä zásluhou F.Vranku a M.Sedláka napokon pomerom 2:8. V záverečnom meraní síl si ŠAKALI takisto jednoznačne poradili s tímom KRÍDLA SEVERU totožným výsledkom 8:2, pričom za domácich excelovali K.Kubáň a R.Meliš.

11.09.2011    DLKŠ 2011/12 - základná časť

Do súťaže vstúpili ďalšie tímy. Na úvod sa zrodilo takmer prekvapenie, keď bývalý šampión tím ZEPELIN prehrával už s tímom PEGAS 3:5, ale trápiaci sa favorit napokon otočil stretnutie a v predĺžení zvíťazil 6:5. V nasledujúcich stretnutiaach s prehľadom zvíťazili papieroví favoriti. Najskôr KRÍDLA SEVERU podľahli majstrovi DRAGONS pomerom 2:8 a začiatok sezóny nevychádza ani tímu PLAYBOYS, ktorý podľahol domácemu SC INDIANS 3:7, dubnický tím sa tak dostal do čela ligovej tabuľky.

04.09.2011   DLKŠ 2011/12 - základná časť - začiatok

Prišiel september a s ním nový ročník ligovej súťaže s rovnakým obsadením ako v uplynulom roku. Na úvod zvíťazil vicemajster ŠAKALI nad tímom PLAYBOYS bez problémov 7:3 a ďalší domáci tím SC INDIANS nad tímom ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY hladko 8:2. Veľkým prekvapením sa skončilo záverečné stretnutie v ktorom BAŽANTI podľahli večnému outsiderovi ligy po predĺžení 5:6, a tak si hráči tímu KRÍDLA SEVERU po takmer dvoch rokoch znova vychutnali pocit víťazstva. O tento cenný skalp na začiatku sezóny sa pričinil najmä bezchybným výkonom Róbert Žilka.

 

 

10.04.2011   DLKŠ - play-off

Doteraz najdramatickejší priebeh v desaťročnej histórii DLKŠ malo finále play-off. Na programe zostal už len rozhodujúci tretí finálový zápas, keď predchádzajúce dva súboje sa vždy skončili po predĺžení najtesnejším výsledkom. A inak tomu veru nebolo ani v rozhodujúcom zápase. Na začiatku si náskok 3:1 vytvorili Dragons, avšak Šakali vyrovnali na 3:3. Potom však obhajca trofeje opäť odskočil na dva body (5:3), ale súper sa nevzdával a v záverečnej štvorhre vyrovnal na 5:5. Rozhodnutie o majstrovi mal tak priniesť už tretí cricket v podaní týchto dvoch súperov. Ten napokon zvládli lepšie Rarik s Gažom, Dragons zvíťazili 6:5 po predĺžení a mohli tak oslavovať obhajobu titulu, aj keď s novým názvom a v obmenenej zostave. Zápas priniesol kvalitný, veľmi dramatický, ale korektný šípkarský súboj, o vyrovnanosti oboch tímov svedčí aj pomer legov 14:13 v poslednom zápase. Za Šakalov bodoval naplno Karol Kubáň, avšak ťahúni tímu Dragons Peter Rarik a Martina Čerňanská svojimi bodmi strhli víťazstvo na svoju stranu. Milanovi Gažovi záverečný zápas veľmi nevyšiel, a aj vďaka tomu sa Róbert Meliš (Šakali) stal najlepším jednotlivcom ligy. Víťazom patrí blahoželanie k víťazstvu a všetkým účastníkom česť sa predvedené bojovné výkony.

03.04.2011   DLKŠ - play-off

V stretnutí o 5. miesto to na začiatku vyzeralo na vyrovaný zápas, Bažanti dokonca prehrávali s trenčianskym tímom Pegas 1:2, ale v ďalších súbojoch už nedovolili súperovi uhrať ani leg a deklasovali ho napokon 8:2. Odveta stretnutia o 3. miesto sa vyvíjla podobne ako úvodný zápas a skončila aj rovnakým výsledkom. Zepelin rozhodol o svojom víťazstve už pred záverečnou štvorhrou, zdolal SC Indians pomerom 6:4 a obhájil tak bronzovú priečku z minulej sezóny. Za domácich naplno bodoval Martin Červeňan, za hostí podal dobrý výkon Daniel Vároš, nedarilo sa Ľubošovi Lutišanovi. Druhý zápas finálovej série priniesol opäť drámu až do konca. Kapitán tímu Šakali Ján Karas tentokrát nemal svoj deň a nezískal pre tím ani bod, naopak Martina Čerňanská stopercentnými výkonmi v dvojhrách a dvojica Milan Gažo / Peter Rarik v záverečnej štvorhre a rozhodujúcom crickete vybojovali víťazstvo pre Dragons. Zápas sa tak skončil rovnako, ako ten prvý - 5:6 po predĺžení. Finálová séria je veľmi vyrovnaná a napínavá, uvidíme ake rozuzlenie prinesie a kto sa stane majstrom sezóny 2010/11.

20.03.2011   DLKŠ - play-off

Začiatok úvodného súboja o bronz bol vyrovnaný, avšak druhú polovicu zápasu SC Indians nezvládli a prehrali s tímom Zepelin napokon 4:6. Za hostí sa plným bodovým ziskom zaskvel Jakub Sedlák. V stretnutí o konečné 7. miesto podľahli hráči Šikmé VT-16 Šípky tímu Playboys vysoko 2:8, Milan Tomášik získal jediné body domácich.

14.03.2011   DLKŠ - play-off

V predohrávanom úvodnom finálovom súboji sa po dramatickom priebhu zrodil najtesnejší výsledok. Vicemajster tím Šakali držal od začiatku s obhajcom trofeje, tímom Dragons krok, dokonca sa ujal vedenia v pomere 2:4. Potom však úradujúci majstri zabrali a otočili stav stretnutia na 5:4. Záver však patril tak ako v predošlom semifinále dvojici Róbert Meliš a Ján Karas, ktorá zdolala dvakrát po sebe úspešnú dvojicu z víkendových softových M-SR P.Rarik-P.Papež. V úvodnom stretnutí teda napokon Dragons podľahli tímu Šakalipo predĺžení 5:6.

06.03.2011   DLKŠ - play-off

Úvodná marcová nedeľa rozhodla o finalistoch aktuálneho ročníka DLKŠ. Na úvod sme boli svedkami veľmi dramatického odvetného semifinálového zápasu, v ktorom SC Indians vyhrávali už 4:2 a 5:3 a mali tak na dosah vyrovnanie v sérii. Avšak v závere Šakali zvrátili zápas na svoju stranu a odvetu vyhrali napokon výsledkom 5:6 po predĺžení. Najväčšiu zásluhu na tom má zohratá skúsená dvojica Róbert Meliš a Ján Karas, keď najskôr vyrovnali na 5:5 víťazstvom v klasickej dvojhre a v rozhodujúcom crickete (hoci prehrávali po úvodnom legu) strhli víťazstvo na svoju stranu. V druhom zápase si tím Zepelin vďaka nepresvedčivému zatváraniu nedokázal ustriehnuť úvod zápasu a keďže obhajca titulu Dragons išli kvalitným výkonom tvrdo za svojim víťazstvom, konečný výsledok 3:7 nie je vôbec prekvapením. Môžeme sa teda tešiť na reprízu minuloročného finále medzi Dragons a Šakalmi, o bronz budú súperiť SC Indians a Zepelin.

20.02.2011   DLKŠ - play-off

Pomerne dramatické súboje priniesli úvodné semifinálové súboje tohtoročného play-off. Na úvod si v teplickom derby obhajca titulu Dragons poradil so štvornásobným majstrom Zepelin v pomere 6:4, hoci prehrávali 2:3 a 3:4. Zlepšená hra Dragons, nezastaviteľný bol Patrik Pápež, a problémy so zatváraním v prípade Zepelinu priniesli víťazstvo úradujúcemu majstrovi. Druhé semifinále bolo záležitosťou dvoch tradičných domácich rivalov. Šakali síce viedli už 4:0 a všetko sa zdalo byť jasné, ale SC Indians nezložili zbrane, zdramatizovali zápas (5:3) a Šakali strhli víťazstvo 7:3 na svoju stranu až v závere, keď rozhodujúci bod získal Karol Kubáň. V poslednom zápase tohto hracieho dňa zvíťazili hráči trenčianskeho tímu Pegas nad tímom Šikmé VT-16 Šípky výsledkom 7:3. Zápas mal podobný priebeh ako druhé semifinále, Šikmé VT-16 Šípky doplatili na nekompletnú zostavu a budú tak bojovať s Playboys o konečné 7. miesto. Pegas sa predstavia v súboji o 5. miesto proti Bažantom.

13.02.2011   DLKŠ - play-off

Súboje v play-off vstúpili do svojej ďalšej fázy. V predohrávanom zápase o umiestnenie si Bažanti po dramatickom boji poradili s tímom Playboys až po predĺžení, pomerom 6:5. Bažanti už síce vyhrávali 3:1 a 4:2, ale Playboys dokázali otočiť nepriaznivý stav vo svoj prospech. Záverečnú štvorhru a rozhodujúci cricket ale lepšie zvládol vyššie nasadený tím a zahrá si tak o konečnú piatu priečku, Playboys si zahrajú zápas o 7. miesto. Za Playboys potvrdil zlepšenú formu ich momentálny ťahúň Juraj Nagy, za Bažantov získal trochu prekvapujúci, ale možno práve rozhodujúci bod David Rehák.

06.02.2011   DLKŠ - play-off

Posledným semifinalistom tohtoročného play-off sa stal tím SC Indians, ktorý v odvete zdolal tím Playboys pomerom 7:3. Po prvej polovici zápasu sa zdalo, že by sa favorit mohol opäť potrápiť, avšak v druhej polovici už nenechali hráči SC Indians nič na náhodu a zaslúžene postúpili.

23.01.2011   DLKŠ - play-off

Predohrávkou v utorok pokračoval program play-off. Aj v odvetnom stretnutí si tím Šakali poradil s tímom Bažanti pomerom 7:3. V sobotu sa odohral ďalší odvetný súboj, v ktorom sa Dragons opäť najskôr trochu trápili, ale napokon podľa očakávania po výsledku 7:3 poslali Šikmé VT-16 Šípky do bojov o 5.-8. miesto. Na nedeľu tak zostal na programe jediný zápas, repríza minuloročného stretnutia o bronz. Štvornásobný majster ligy Zepelin nepripustili prekvapivú prehru zo záveru základnej časti a zvíťazili nad tímom Pegas 8:2. Po obojstrannej dohode sa vzápätí odohral odvetný súboj, v ktorom sa zopakoval predošlý výsledok 8:2. A tak sa po tímoch Šakali, Dragons prebojoval do semifinále play-off pomerne hladko aj Zepelin.

16.01.2011   DLKŠ - play-off

V úvodnom zápase štvrťfinále play-off sa obhajca trofeje Dragons potrápil s tímom Šikmé VT-16 Šípky a vyhral napokon tesne 6:4. Jednoznačný priebeh a výsledok 9:1 malo stretnutie Šakali - Bažanti. Najnapínavejší bol súboj medzi tretím nasadeným tímom SC Indians, ktorý v polovici zápasu dokonca prehrával s osmičkou play-off Playboys. Zápas nakoniec favorit dotiahol do víťazného konca 6:4 v poslednej štvorhre.

09.01.2011   DLKŠ

Ihneď po odohraní baráže sa uskutočnila schôdza kapitánov DLKŠ a v rámci nej sme boli svedkami historicky prvého Draftu play-off. Tímy na 1.-4. mieste po základnej časti si podľa poradia vyberali súperov do štrvťfinále play-off z tímov umiestených na 5.-8. mieste. Z Draftu vzišli nasledujúce štvrťfinálové dvojice:

(1) DRAGONS Trenčianske Teplice - (7) ŠIKMÉ VT-16 ŠÍPKY Nová Dubnica                                                                                 (2) ŠAKALI Dubnica nad Váhom - (5) BAŽANTI Dubnica nad Váhom                                                                                          (3) SC INDIANS Dubnica nad Váhom - (8) PLAYBOYS Trenčianska Teplá                                                                                                           (4) ZEPELIN Trenčianske Teplice - (6) PEGAS Trenčín

09.01.2011   DLKŠ - play-off

Počas prvého januárového víkendu sa začalo play-off tohtoročnej sezóny. V baráži o jediné miesto medzi osmičku najlepších sa stretli tímy na na 8.-9. mieste po základnej časti. Podľa očakavánia si tím PLAYBOYS poradil s tímom KRÍDLA SEVERU, a po zápasoch 8:2, 8:2 postúpili Teplania do štvrťfinále. Pre Krídla Severu sa sezóna skončila umiestnením na 9.mieste.